Close

O nás

Právničina není jen náplní naší práce, ale i naší vášní. Právo totiž nemusí znamenat jen stostránkové obchodní podmínky psané miniaturním písmem, nesrozumitelné smlouvy a zdlouhavá jednání.

SOLUTIO

[solu:cio], podstatné jméno

latinské slovo označující finální dohodu o vypořádání závazku, základ pro francouzské nebo anglické „solution“, zjednodušeně tedy „řešení“

Právo, na které se nepráší

Naší vizí je poskytovat klientům právní služby, které se pozitivně promítnou v jejich životech a businessu. Snažíme se dělat čest jménu naší kanceláře SOLUTIO a vytrvale hledat řešení nastalých situací. Řešení jednoduchá, hospodárná, zkrátka ta nejlepší pro naše klienty.

Netěší nás mrhat čas přípravou stanovisek a dokumentů, které skončí založené v kancelářských šanonech, kde se na ně pouze práší, aniž by měly praktický dopad. Mnohem radši máme, když výsledky naší práce skutečně vidíme.

Nenechme se sešněrovat

V srdci jsme tak trochu jiná advokátní kancelář – svou pověst nebudujeme na přísném business dresscode a kancelářích v prosklených budovách v centru města. Věříme, že za nás nejlépe mluví naše práce. Pracovní prostředí jsme si vytvořili co nejpříjemnější a škrtit se pět dní v týdnu v oblecích a kostýmcích považujeme za přežitek.

To potvrzují i naši klienti, kteří se u nás cítí méně sešněrovaní, než si před první schůzkou v advokátní kanceláři představovali. Stejnou uvolněnost se snažíme promítat i do komunikace s klienty, kde je pro nás hlavní srozumitelnost, věcnost a především rychlost reakcí na dotazy klientů.

V řadě českých advokátních kancelářích jsme získali rozsáhlé zkušenosti se zastupováním klientů a právním poradenstvím v rozmanitých oblastech. Nabité znalosti teď s pro nás typickým zápalem zúročujeme ve vlastní kanceláři a posouváme právní služby na novou úroveň.

Máme své zásady:

 • 01

  Vážíme si Vás

  Naším cílem je dlouhodobá spolupráce založená na vzájemné důvěře. K Vašim potřebám proto přistupujeme s veškerou péčí.

 • 02

  Jsme kreativní

  Dokážeme pro Vás vždy najít to nejvhodnější a maximálně efektivní řešení.

 • 03

  Chápeme Vás

  Vždy jednáte s advokátem, který je s Vašimi záležitostmi plně obeznámen a stará se o Vaši spokojenost.

A kdo jsme?

Mgr. Jan Suchomel

Advokát

Jan svým klientům zajišťuje komplexní právní poradenství, a to zejména v oblasti obchodních sporů, řešení smluvní agendy, korporátních záležitostí nebo uplatňování náhrady škody. Bohaté zkušenosti má rovněž se zastupováním klientů před soudy, rozhodčími či správními orgány. Janovou doménou jsou také veřejné zakázky, přičemž v této oblasti poskytuje poradenství jak zadavatelům, tak účastníkům zadávacích řízení.

Jan vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, kde v roce 2010 získal magisterský titul.

Advokátem se stal v roce 2014 po čtyřleté praxi v advokacii na pozici advokátního koncipienta.

Mimo kancelář všichni znají Honzu jako životního optimistu, který se synem v kočárku a po boku partnerky často brázdí strašnické ulice.

Když si potřebuje vyčistit hlavu, oddává se projížďkám kabrioletem se staženou střechou, kvalitní gastronomii, kouzlu pražských čajoven a výletům do cizích krajů. Za kulturou vyráží nejčastěji k Cimrmanům a je také pravidelným návštěvníkem Festivalu otrlého diváka.

Ve slunečný den u Honzy zabodujete, když navrhnete jednání přesunout na golfové hřiště.

Mgr. Karolína Menoušková

Advokátka

Karolína se posilou týmu naší advokátní kanceláře stala již na počátku své koncipientské praxe a pokračuje s námi i po úspěšném složení advokátní zkoušky.

Ve své praxi se zabývá zejména smluvními a obecně závazkovými vztahy, právem nemovitostí, řešením sporné agendy a zastupováním klientů před soudy.

Karolína získala magisterský titul na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, kde v roce 2016 ukončila svá studia s červeným diplomem.

Advokátkou se po absolvování 3,5leté koncipientské praxe stala v roce 2021 po složení advokátní zkoušky s výtečným prospěchem.

Když neleží ve spisech a smlouvách, užívá si Kája naplno aktivního života. Žádná její dovolená se neobejde bez nějakého toho dobrodružství v přírodě nebo důkladného poznávání zapadlých koutů světa.

Za náročné výšlapy se ráda odmění kvalitní zmrzlinou nebo čokoládou a vydatným odpočinkem u televize, ideálně u sportovních přenosů, filmů Christophera Nolana, případně u libovolného dílu heptalogie filmů o Harry Potterovi.

Navrhnete-li Káje spojit jednání se zápasem ve squashi nebo návštěvou pěkné kavárny, určitě to bude s nadšením přijato.

MARUŠKA AKA MARIE

Naše happiness manažerka
… a konzultantka bossingu

© 2021 Advokátní kancelář SOLUTIO s.r.o. Všechna práva vyhrazena. | Zásady ochrany osobních údajů